Mám 14 rokov a už nechcem bývať s mamou. Čo mám robiť?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

mám 14 rokov a problém s mamou. Vždy kričí, že sa mám učiť. Keď má peniaze, tak stále vraví, že od nej drankám peniaze a mne vždy dáva najmenej. Už s mamou nechcem bývať a chcem sa odsťahovať. Nemám kam ísť, lebo spolužiaci sa so mnou nebavia.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tvoj problém sa nedá vyriešiť takto jednorázovo.

Problémy pretrvávajú pravdepodobne už dlhšiu dobu keď v 14. rokoch uvažuješ o odsťahovaní sa. Odporúčam ti kontaktovať niekoho, s kým budeš môcť problémy riešiť dlhodobejšie, hlavne sa vyrozprávať z toho čo cítiš. Skús napr. poradňu IPčko.

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička