Je šanca, že štvorročný autista začne rozprávať a zvykne si na škôlku?

Zodpovedané
8. dec 2019

Dobrý deň,

mám štvorročného syna s podozrením na autizmus. Všetko nasvedčuje tomu, že autista bude. Ešte nerozpráva.

Je šanca, že bude rozprávať?

Syn vie napočítať do 10 sám pre seba. Pozná čísla a niektoré písmená. Avšak mi ich nepovie, alebo neukáže na moje požiadanie. Má veľmi slabé porozumenie.

Do škôlky chodí tak, že ja som na chodbe. Niekedy nevydrží ani hodinu. Predtým som chodila dnu s ním. Keď ma videl, tak ma stále ťahal preč. Do škôlky sa teší. Pohrá sa a chce ísť preč. Chodí do normálnej škôlky, čakáme na asistentku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ, nedovolím si urobiť nejaký záver.

Mnoho záleží od typu autizmu, ktorý synčekovi bude (ak bude) diagnostikovaný. Dokonca aj v rámci jedného typu je každý prípad veľmi špecifický. Pri stanovenú diagnózy vám odborníci iste povedia prognózu a nastavia synčekovi všetko v jeho najlepšom záujme.

Zo svojej skúsenosti môžem povedať, že zvolením vhodnej intervencie sa stav do určitej miery upravovať môže, ale ako som napísala, všetko záleží od typu a jeho prognóz.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com