Existuje nejaký zoznam psychológov, u ktorých sa neplatí?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, že ako a kde nájdem psychológa, ktorý je zadarmo.

Existuje nejaký zoznam psychológov, u ktorých sa neplatí?

Ak áno, kde taký zoznam nájdem?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň prajem,

neviem či myslíte psychológov pre dospelých alebo pre deti. Každopádne o takom zozname neviem, že by existoval.

Čo sa týka detí, tak na vlastnú žiadosť sa dajú bezplatne vyšetriť v CPPPaP. Prípade aj u klinického psychológa, ktorý má zmluvy s poisťovňami na základe odporúčania (výmenného lístka).

Poradenskí psychológovia pre dospelých väčšinou pracujú za poplatky. Tiež sú niektorí klinickí, či psychoterapeuti, u ktorých na základne odporúčania vyšetrenia preplatí poisťovňa.

Keďže neviem, konkrétny dôvod návštevy psychológa viac vám poradiť neviem.

Prajem pekný deň.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička