Dcérka má problém s očami. Zvládne školu?

Zodpovedané
30. apr 2020

Dobrý deň,

moja dcérka je júlová a v septembri by mala nastúpiť do školy Je veľmi šikovná a o odklade sme ani neuvažovali.

V poslednej dobe má však problémy s očami. Zabiehajú jej a musíme ich prelepovať.

Zvládne školu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ neviem k nej poskytnúť relevantnú odpoveď. Je to veľmi špecifická situácia a každé dieťa môže na ňu zareagovať inak.

Tiež mi napadla otázka, či sa skôr nástupu do školy obávate vy, alebo dcérka. A tiež, že prečo. Dnes sa tento problém objavuje u mnohých detí a dá sa celkom dobre korigovať, aj keď teda samozrejme neviem aké sú prognózy a zrejme aj na ich základe sa môžu zakladať vaše obavy.
Obávate sa ako sa bude učiť? Alebo ako ju príjme kolektív? Ako sa bude na seba pozerať ona sama? Zdá sa vám, že by mala ona z niečoho strach?

Veľa záleží od toho aká dcérka je, v akým podmienkach vyrastá, akú má výchovu, ako má vybudovanú sebaúctu, vzťah sa vami - rodičmi, aké iné zdroje má atď. Nedá sa to paušalizovať.

Ak máte nejaké obavy, skúste sa poradiť s niekým kto sa konkrétne pozrie na dcérku, buď z hľadiska školskej zrelosti, alebo celkovej odolnosti, podľa toho o čo sa obávate.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com