Aký je Váš názor na liečenie dieťaťa v Kremnici?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 12 ročného syna, ktorý má hyperkinetickú poruchu správania, ľahkú mentálnu zaostalosť, syndróm behaviorálnych a emočných porúch a poruchu bipolárneho spektra.F31:8 F92.8.

Naposledy bol v Martine a teraz ho posielajú do Kremnice na doliečenie. Problém je v tom, že som čítala ako to tam funguje a bola som zhrozená a neviem či mu to viac neuškodí.

S čítaním je to hrôza.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ, necítim sa oprávnená na ňu odpovedať. Veľakrát odporúčam rodičom, aby dali na svoju intuíciu, avšak nepoznám špecifiká synovej diagnózy, cestu, ktorú ste už absolvovali, aký špeciálny prístup potrebuje, či mu stačí to, čo mu viete dať doma a nie som ani odborníčka v tejto oblasti.

Zariadenie v Kremnici vôbec nepoznám, ani podmienky aké tam majú. Rozmýšľam, či by bolo možné to tam skúsiť a v prípade nespokojnosti pobyt prerušiť. Tiež čo na túto možnosť vraví syn, ako to vníma, ako znáša takéto pobyty, za akým účelom tam chodí a či mu pomáhajú. Ako to vnímate vy z vášho pohľadu.

Odporúčam vám poradiť sa s jeho ošetrujúcimi lekármi. Ak máte pochybnosti, vyhľadajte a skúste získať názor viacerých odborníkov.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com