Ako vníma rozchod rodičov 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako podľa Vás a Vašich skúsenosti vníma rozchod rodičov 1,5 ročné dieťa.

Akým spôsobom je podľa Vás možné dieťaťu prežívanie rozchodu čo najviac uľahčiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozchod vníma každé dieťa, niektoré viac, niektoré menej. Záleží od osobnosti dieťaťa, ale aj od priebehu celého procesu.

Dieťa by nemalo mať pocit, že sa to deje kvôli nemu, potrebuje cítiť lásku oboch rodičov, bezpečie. Ideálne, aby pociťovalo, čo najmenšiu zmenu (čo sa aj stretávania s oboma rodičmi týka, nakoľko dieťa potrebuje aj mužský aj ženský vzor), zažilo si čo najmenej negatívnych skúseností, emócií. Určite to lepšie vníma keď sa rodičia dohodnú.

Hoci sa 1,5 ročné dieťa zdá malé, skúste mu aj citlivo vysvetliť čo sa deje.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com