Ako sa pripraviť na znalecké dokazovanie?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

po rokoch psychického týrania som našla odvahu a odišla som z domu. Požiadala som o rozvod. Bojím sa lebo máme spolu deti.

Kto žil s psychopatickým manipulátorom, ten si vie predstaviť, aké to je, keď od neho odídete. Koľko msti, klamstiev, intríg, začne zo seba chrliť. Manipulácia detí, ako ich točí proti mne a ich kupovaní, mi naháňa husiu kožu.

Dala som žiadosť na súd o znalecké dokazovanie, sú predvolané aj deti. Vraj sa dá položiť otázky, ktoré sa bude následne znalec druhej strany pýtať. Netuším, na čo sa pripraviť, ako prebieha znalecké dokazovanie, čo nás čaká, ako postaviť otázky, z ktorých by toto bolo jednoznačne dokázané.

Muž je známa osobnosť, má podchytených veľa ľudí, inštitúcií. Je to všetko veľmi náročné, ale verím, že všetko zvládnem a že aj deti dostanem do potrebného bezpečia.

Ako deti bezpečne uchrániť?

Majú ho radi, ale nezabudnem, čím som si ja prešla. Na úrade mi "odborníčky povedali", že nie je dôležité, ako sa správal a správa ku mne, ale ako sa správa ku deťom. A môžem povedať, že v období pred súdom, je z neho otec roka, manipulácia mu ide na jednotku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

necítim sa žiaľ kompetentná na otázku odpovedať. Táto situácia si vyžaduje špeciálny prístup a odborníkov, ktorí majú v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a poznajú presné postupy.

Skúste sa nakontaktovať na niektoré krízové centrum:
Nonstop krízová linka Aliancie žien Slovenska, ktorá poskytuje poradenstvo a pomoc obetiam násilia: 0903 519 550, alianciazien@alianciazien.sk, www.alianciazien.sk

Národná bezplatná nonstop linka pre ženy zažívajúce násilie: 0800 212 212

Centrum Slniečko (Nitra): 0917 545 808, poradna@centrumslniecko.sk

Bezpečný ženský dom Dúha: 0915 166 663, 0918 824 247, bzd@domovduha.sk

Bezpečný ženský dom Brána do života: 0915 439 245, 02/62 41 04 69, pomoc@branadozivota.sk

Verím, že vás dokážu nasmerovať, poradiť vám. Poprípade sa nakontaktujte na Centrum právnej pomoci, nejakého právnika, ktorý má skúsenosti v tejto oblasti.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com