Ako riešiť žalúdočnú neurózu u 9 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
19. feb 2019

Dobrý deň,

náš 9 ročný syn má už vyše mesiaca problém s neurózou. Býva mu zle, je mu na zvracanie, niekedy ho napína, alebo sa aj povracia. Pocituje bolesti hlavy a únavu.

Začalo to tým, že začal odmietať chodiť na školské obedy. Hovoril, že mu je zle, že mu nechutí. Došlo to až tak ďaleko, že som ho z obedov a z družiny odhlásila. Mysleli sme si, že je problém vyriešený. No po ránach začal s tým, že mu je zle . Bál sa, že aj v škole mu bude zle. Plakal, nechcel ísť do školy.

Keď sme o tom hovorili s učiteľkou, nenašli sme dôvod, prečo by nechcel byť v škole. Učiteľka si myslela, že by to mohlo byť preťažením, alebo stresom. Ako tretiaci majú toho teraz dosť na učenie.

Syn mal za prvý polrok v žiackej knižke samé jednotky. Nikdy sa nesťažoval, že niecčo nevie, že by sa bál písomky. Bol aj na recitačnej súťaži, po ktorej mi povedal, že mal z toho stres. Potom mu začalo bývat zle. Aj pred futbalovým turnajom vstával s tým, že mu je veľmi zle,

Každé ráno ako má ísť do školy, tak mu je zle a plače. Keď je už v škole, tak hovori, že to prejde a je v pohode. Zje desiatu a nemá problém.

Cez víkend tento problém nemá. Normálne sa naraňajkuje.

Čo robiť v takomto pripade?

Ako odstrániť neurózu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

V prvom rade treba vylúčiť zdravotný problém a následne vyhľadať psychológa, s ktorým sa dohodnete na ďalšom postupe.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com