Ako riešiť pomočovanie štvorročného chlapca?

Zodpovedané
26. mar 2019

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nášho štvorročného syna. Neustále sa pomočuje, a to cez deň a aj v noci. Niekedy ide na wc a niekedy nie, akoby sa mu nechcelo. Nemáva zlé sny, spí kľudne. A aj tak sa v noci nezobudí na nutkanie cikať. S veľkou potrebou problém nemá.

Ako mu môžem pomôcť?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

o pomočovaní sa hovorí u dieťaťa staršieho ako 5 rokov, u ktorého sa vyskytuje únik moču nepretržite od narodenia.
V prvom rade treba vylúčiť zdravotný problém.

Skúšať pripomínať, večer kontrolovať príjem tekutín, popr. v noci dať na toaletu. Hľadať nejaký spôsob ako v tom synčeka podporiť, avšak nerobiť z toho problém číslo jedna. Netrestať ho, nehaniť, neporovnávať.
Každé dieťa má svoje tempo.

Ak by to pretrvávalo aj naďalej, obráťte sa na odborníka.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com