Ako reagovať, keď 22 mesačný syn opakuje vulgárne slovo?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

náš 22 mesačný synček sa učí rozprávať. Pozná už dosť slov a snaží sa tvoriť aj vety. Nedávno počul vulgárne slovo (do p

**

i) a odvtedy ho používa. Zatiaľ len doma, keďže medzi ľuďmi je hanblivý a rozpráva menej. Je to už tri dni, čo toto slovo používa.

Ako máme reagovať a ako postupovať, aby vulgárne slovo nepoužíval?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, že deti slová niekde začujú a potom ich s radosťou používajú je bežné.

Kľúčom je nerobiť okolo toho nejakú vedu, neupozorňovať na to, neokrikovať ho, netrestať, nesmiať sa, nejako to neposilňovať.

Väčšinou to zvykne prejsť, ak to nepočuje od iných.

Môžete skúsiť pomenovať, že to je slovo, ktoré doma/pred ľuďmi nepoužívame. Ale to záleží na tom ako máte doma nastavené hranice.

Alebo môžete skúsiť dať aj hranicu: Vidím, že si sa naučil nové slová. U nás doma však hovoríme slušne. Môžeš povedať...............

Avšak toto platí väčšinou pri starších deťoch, ktoré to použijú "správne", v hneve.

Synček to zrejme len niekde počul, ak pokiaľ to nebude posilňované, malo by to odoznieť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com