Ako pritiahnuť muža, aby bol viac doma?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

môj muž je mamičkár a prejavuje sa to už v každej stránke nášho vzťahu. Slová a dohováranie sú neplatné. Má problém žiť so ženou a dieťaťom inde od blízkosti svojej matky. Neustále jej platí výdavky a robí okolo domu. Cíti sa jej byť zaviazaný, keď nemá otca.

Úplne zabúda na mňa vo vzťahu. Keď to aj poviem, tak sa so mnou baví ironicky a odpovedá "hej hej". Len mi na všetko pritakáva. Keď ide za mnou a našim dieťaťom, tak vždy iba kvôli tomu, že tu má nejakú prácu u druhých. Že sa kvázi len zastaví.

Keď poviem nech toľko nerobí, tak povie, že musí platiť účty. To, že ho nevidím ani doma a nemáme ani vlastné bývanie, tak to ho asi ani netrápi. Veď je na týždňovke a ten víkend asi niekde aj pri matke prespí alebo už hocikde. Keď chcel riešiť bývanie pre nás, tak aby to bolo v jeho meste.

Čo mám s ním robiť?

Keď mu niečo hovorím, tak to berie ako vyrývanie a ako výčitky. Keď som ticho, tak si myslí, že je všetko ok.

Ako zmeniť náš vzťah?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem vám, že aktuálna situácia je pre vás frustrujúca.

Skutočne ste dvaja dospelí ľudia a bez vzájomnej dôvery a komunikácie sa veľa vyriešiť nedá. Veľmi dôležitý je pritom spôsob, ako s manželom komunikujete. Možno stačí tento spôsob trochu pozmeniť a situácia by sa aspoň trochu mohla otočiť v prijateľnú mieru pre vás.

Na podobné otázky som už odpovedala, skúste sa inšpirovať mojimi odpoveďami tam.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prajem veľa šťastných spoločných chvíľ.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička