Ako prekonať strach z budúcnosti?

Zodpovedané
6. okt 2019

Dobrý deň,

som v 7. mesiaci tehotenstva a mám 27 rokov. Môj problém je, že mám strach. Mám strach ako vychovám dieťa. Bojím sa, že si po rodičovskej dovolenke nenájdem prácu a neviem ani čo by ma bavilo.

Je to normálne?

Každý človek by mal vedieť, čo od života chce. O bábätko sme sa snažili, ale ja neviem, či to bol dobrý nápad. Veď som ešte nedržala poriadne dieťa v ruke. Sestrám pomáhala mamina, ale tá minulý rok zomrela.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určitá miera strachu je určite v poriadku. Mať dieťa je veľmi náročné a zodpovedné. Je teda pochopiteľné, že sa obávate ako to zvládnete. Mnoho mamičiek má podobné pocity.

Keďže ste mi napísali, usudzujem však, že miera vašich obáv je vyššia. Obávate sa viacerých vecí a zdá sa, že strach vašu myseľ zamestnáva často.

Ak je to tak, ak často premýšľate o tom čo bude a ako bude, ak je intenzita vášho strachu vyššia ako ste zvyknutá, ak vám zabraňuje tešiť sa zo života, odporúčala by som vám navštíviť psychológa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com