Ako pomôcť plačúcemu predškolákovi v škôlke?

Zodpovedané
22. nov 2018

Dobrý deň,

Môj predškolák často v škôlke plače. Chýbam mu a je mu za mnou smutno. Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

je mu smutno a je to prirodzené. Bolo by dobré mu ten smútok priznať, povedať mu, že je v poriadku, že je smutný, že to viete, že aj vám bude chýbať, ale že sa stretnete po škôlke.
Zbytočne to ale netreba predlžovať.

Niekedy pomáha dať do skrinky v škôlke rodinnú fotku, na ktorú sa môže kedykoľvek pozrieť, poprípade mu tam dať nejaký odkaz, obrázok.

Tiež sa môžete skúsiť opýtať jeho, čo by mu pomohlo, aby to v škôlke lepšie zvládol.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com