Ako motivovať tretiaka, aby obsedel v škole bez vyrušovania?

Zodpovedané
25. máj 2019

Dobrý deň,

syn je tretiak na základnej škole. Učí sa dobre, len učiteľka sa sťažuje, že je neposedný. Stále sa musí s niečim hrať a potom nedáva pozor. Zo začiatku to bolo ešte v poriadku, ale teraz to má vplyv na učenie cez hodinu.

Čo mám robiť, aby vydržal cez hodinu sústredene sedieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje univerzálny návod. Veľmi záleží od príčiny. Možno sa nudí, alebo naopak, učivo je preňho ťažké, snaží sa upútať pozornosť, je skrátka "živý", popr. tam môže byť nejaká diagnóza. V závislosti od príčiny sa dajú určiť stratégie na to, aby sa to zlepšovalo.

Odporúčam spoluprácu s učiteľkou a školskou psychologičkou.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com