Ako eliminovať neustály strach 7 ročného chlapca z vracania?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

máme 7 ročného prváka, ktorý sa bojí, že bude vracať. Riešili sme to už v škôlke a teraz to riešime už od Vianoc. Boli sme aj u psychologičky, ale nejako to nepomohlo. Urobila s ním testy a na konci sa ho opýtala, čo s tým budeme robiť. Trochu vysvetlila, a to bolo všetko. Dosť ma to sklamalo.

Synček bol pár dní v pohode a teraz je to naspäť. Veľa plače, že sa bojí. Doma a aj v škole. Veľmi nechce jesť. Chodí hore dole, rozmýšľa, nechce ísť do školy. Bojí sa, že sa tam povracia. Skoro nič ho nebaví. Je to veľmi náročné. On sa trápi a my tiež. Nevieme ako mu máme pomôcť. Kričať naňho nechcem. Nerobí to naschvál. Chodí do školy, má úlohy, nemôže tam predsa celý deň plakať.

V piatok tam nič nezjedol. Stále mu hovorím, že to zvládne a že je zdravý chlapec.

Odchádzam do Anglicka na 4 dni a bojím sa, že to nezvládne.
Chcem ho zase vziať k psychologičke, u ktorej sme boli. Ale sám prišiel a povedal, že tá teta mu veľmi nepomohla.

Trápi ho, že stále na to myslí a nevie ako má prestať na to myslieť. Doktorka nám poradila Persen, ale sme názoru, že toto mu nepomôže.

Čo máme robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako vravíte, krik, tresty, vyhrážky, toto nie je cesta. Synček má, zdá sa, problém a treba zistiť akej povahy je. Aká je príčina.

Vracal niekedy? Poprípade sa mu to stáva? V akej situácii?

Rozhodne to treba riešiť. Neviem aká je frekvencia vracania (alebo bola), ale možno by bolo dobré skonzultovať jeho stav aj s lekárom a vylúčiť nejaký zdravotný problém. Ak nevracia, "len" má strach, pravdepodobne to bude psychickej povahy.

Určite odporúčam konzultovať s psychologičkou. Ak vám jedna nepomohla, môže pomôcť niekto iný. Našťastie je dnes viacero možností.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com