6 mesačná dcéra sa v noci budí každú hodinu. Ako jej pomôžem?

Zodpovedané
16. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcéra bude mať 6 mesiacov a v noci sa budí každú hodinu. Pri lepšej noci každé 2 hodiny. Je hore 5 - 6 krát. Pár týždňov predtým ako toto začala robiť, som ju naučila zaspávať samu v postieľke. Položila som ju a pekne bez problémov zaspinkala. Zrazu mi v noci začala revať a revať, tak sme ju sme ju s manželom začali zase vracať na ruky. Trvá to už 5 týždňov.

Psychicky a fyzicky to nevládzem. Do toho stále hádky s mužom. O 3 hodine ráno začínam kričať, plakať a už naozaj nevládzem. Teraz som dcérku nechala v postieľke plakať a len chodím k nej ju pohľadať, aby sa naučila, že ju na ruky nevezmem.

Mám ju nenechať trápiť a stále brať na ruky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérka je veľmi maličká.
Takýmto malým deťom sa spánkový rytmus mení veľmi často.

Dcérka ma nejaké potreby. Ich napĺňaním si vytvárate vzťahovú väzbu. Funguje to asi tak, že dcérka ma nejakú potrebu. Dáva ju najavo plačom, nespokojnosťou. Vy, ako matka, potrebu naplníte a dcérka je kľudná až kým nepociťuje nejakú ďalšiu potrebu.
Pri malých bábätkách sa tento cyklus opakuje často. Nazýva sa cyklus pripútania.

Každou naplnenou potrebou dcérka dostáva správu, že svet je bezpečný, ona je prijatá a hodná lásky. Ak potreba naplnená nie je, v hlávke sa jej vytvára opačný vzore.

Moje odporúčanie teda je, aby ste napĺňali dcérkinu potrebu. Môže to byť potreba blízkosti, bezpečia, jedla atď. Skrátka vás potrebuje. Ak ju necháte sa trápiť, môže to mať následky do budúcna.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com