Zistili mi E-coli v 31. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

som v 31. týždni a dnes mi volala doktorka, že som mala E-coli. Predpísala mi čípky Macmiror.

Môže táto baktéria ublížiť môjmu bábätku?

Celé tehotenstvo beriem preventívne každý 2-3 deň vaginálne probiotické čípky, nemáme pohlavný styk a hygiena je tiež dobrá.

Čo sa ešte odporúča pri tejto baktérii?

Ďakujem

Dobrý deň,

Macmiror by mal zabrať. Môžete skúsiť doplniť probiotiká aj v strave (kyslá kapusta, jogurty, prípadne preparáty z lekárne).

Po doužívaní macmiroru môžete na obnovu pošvovej flóry využiť aj prípravky s obsahom laktobacilu, poradí Vám v lekárni.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com