Veľký hematóm a odlúčenie vaku v 11. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
22. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od 7. týždňa mám hematóm v maternici pod gestačným vakom.. Momentálne som v 11. týždni a hematóm je stále dosť veľký.

Mám aj odlúčenie gestačného vaku, alebo ako to nazvať. Hroziaci potrat. Hematóm sa vraj zahusťuje pomaly ale viac sa bojím toho odlúčenia.

Zo začiatku som viackrát krvácala, teraz už nie.

Môžete mi povedať čo to znamená?

Ak ten hematóm vytečie, alebo sa vstrebe, tak to odlúčenie tam už nebude?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko je, že ak sa hematóm začne masívnejšie odtekať, môže so sebou zobrať aj gestačný vak a dôjde k potratu.

To bohužiaľ nemožno predpovedať. Ak sa gestačný vak udrží a hematóm sa vstrebe, môže tehotenstvo úspešne pokračovať.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com