V 11. týždni som zakrvácala a vzali ma do nemocnice. Môžem podpísať reverz?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

som v 11. týždni plus dva dni a zakrvácala som červenou tmavou krvou. Následne ma hospitalizovali a nasadili liečbu dicynone inj., ascorutin, utrogestan 0-0-2 a agolutin inj. Sono ok, plod vitálny. Vraj drobný hematóm.

Prijali ma okolo 12:00 štvrtok a ten deň mi to krvácanie aj prešlo. Piatok nič a v sobotu dnes je mini fľak na vložke úplne hnedý výtok, tmavý. Je ho máličko. Všetko hlásim sestričkám. Je to ok.

Zajtra to bude tretí deň a ja sa chcem už vypýtať domov.

Môžem podpísať reverz?

Resp. nie je dôvod ma tu dlhšie držať, pretože túto liečbu môžem mať u svojho rajón lekára a byť doma. Je to malý týždeň tehotenstva a beriem to tak, že keď sa má udržať, tak sa udrží. Ak nie, tak sa potratí - či už v nemocnici alebo doma.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, reverz môžete podpísať kedykoľvek. Podla mňa je rozumné pokračovať v liečbe doma.

Pri zhoršení, alebo iných problémoch by ale bolo vhodné vyhľadať lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com