Spôsobuje anémia samovoľné potraty?

Zodpovedané
27. apr 2019

Dobrý večer,

práve prechádzam radom vyšetrení, nakoľko som mala tretí zamĺknutý potrat. Všetky výsledky sú v poriadku, len mi potvrdili anémiu. Viem o nej už od detstva, no nikdy ma ani len nenapadlo, že sa dnes na internete dočítam, že práve anemia spôsobuje potraty.

Je to naozaj pravda?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je otázka pre lekára.

Anémia je celkom časté ochorenie u žien. Je pravda,že môže znamenať vyššie riziko potratu. Avšak príčin opakovaných potratov je veľa.

Určite je potrebné komplexné vyšetrenie, vrátane imunológie, genetiky, podrobné krvné vyšetrenie zrážanlivosti a hormónov prípadne aj ďalšie.

Všetko je potrebné konzultovať s lekárom.

Prajem Vám veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com