Som v 39. týždni + 6 dní a mám pichance okolo brucha. Čo to znamená?

Zodpovedané
22. aug 2020

Dobrý deň,

som v 39. týždni + 6 dní a zajtra mám termín pôrodu. Mám pichance okolo brucha A hlavne dole zo spodu. Malý ma hlavičku už dole a aj tak mám pichance.

Pichá ma aj zadok, keď chodím. Doktor mi na poslednej návšteve ani nepovedal, že na koľko cm som otvorená. Bolesti a pohyby sú.

Prečo cítim tie pichance?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tieto pocity sú bežné v závere tehotenstva. Panva sa uvoľňuje, telo sa pripravuje na pôrod.

Po pôrode sa všetko upraví.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com