Som v 26. týždni s dvojičkami a cítim pichanie v podbrušku. Cíti žena, keď sa otvára?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

som v 25. týždni +2 dni s dvojčatami. Mala som v podstate bezproblémové tehotenstvo, no včera som začala pociťovať pichanie na ľavej strane podbruška a celkovo som mala citlivé podbruško s pocitom tlaku. Po prvýkrát som cítila tvrdnutie bruška.

Tlak v brušku a citlivosť stále pretrvávajú. V 21+4tt na morfologickom ultrazvuku bol krčok 35 mm. Minulý týždeň na poradni som sa neotvárala. Po telefonickej konzultácií mám ležať, brať magnézium. Som prvorodička a som úplne vydesená. Doteraz bolo všetko úplne v poriadku a neviem aké pocity mám vlastne očakávať.

Cíti žena, keď sa otvára?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to veľmi ťažké povedať. Väčšina žien pociťuje počas tehotenstva pichanie v podbrušku a po stranách.

Je to spôsobené zväčšovaním maternice a naťahovaním maternicových väzov. To je vnímané ako tlak aj pichanie v podbrušku. U viacpočetného tehotenstva môžu byť tieto pocity silnejšie.
Avšak bez vyšetrenia sa nedá s istotou povedať, že sa jedná o tento problém.

Ak by sa stav zhoršoval, neprestávali by bolesti ani v kľude, tak by som Vám doporučila navštíviť gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com