Som v 24. týždni a už 4 dni mám hnačku. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
9. jún 2021

Dobrý deň,

som v 24. týždni a posledné 4 dni trpím dosť nepríjemnou hnačkou. Začalo to večerných hodinách. Prvý deň som mala dosť silné hnačky s kŕčami v brušku. Mala som aj trošku krv, ale nechala som to tak.

Na druhý deň mi bolo oveľa lepšie, ale stále som malá hnačku. Už som na pokraji síl. Bojím sa zavolať svojej gynekologičke. Bojím sa, že sa niečo so mnou deje a že ma pošle do nemocnice. O 2 dni idem na poradňu.

Aký je Váš názor a čo mi odpopúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte stále hnačky, tak je treba vyhľadať lekára. Zabezpečiť dostatok tekutín, aby ste nebola dehydratovaná.

Nemáte dôvod sa báť, ale dlho trvajúcu hnačku treba riešiť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com