Som v 10. týždni a zvraciam krv a mám kŕče v bruchu. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

som v 10. týždni tehotenstva a býva mi dosť zle. Zvraciam krv, mám kŕče v bruchu. Niekedy mi kŕče nedovolia, aby som vstala z postele. Mávam nízky tlak, točí sa mi hlava. Občas mám taký deň, že celý deň nič nezjem, ani nevypijem, lebo hneď to vyvrátim.

Ráno mám aj kašeľ, z ktorého ma ešte viac napína na vracanie. Rovnaký priebeh tehotenstva som mala pri synovi. Do pôrodu som vracala a každý druhý deň som nič nevypila, nezjedla.

Vtedy mi gynekológ povedal, že to je normálne, že tehotenstvo nie je choroba. Nakoniec ma poslal na infúzie z nedostatku plodovej vody. Teraz mi predpísal čípky Torecan užívať trikrát denne. Tie mi raz zaberú, raz nie. 15 mesačného syna ešte dojčím.

Sú čipky vhodné v tehotenstve a pri dojčení?

Čo by mi mohlo pomôcť pri mojich problémoch?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Torecan užívať môžete, avšak u niektorých žien môže spôsobovať pokles krvného tlaku, preto si ho nedávajte hneď ráno.

Skúste upraviť životosprávu, jedzte často po malých dávkach - 1 piškótu, suchár, pár lyžičiek coca coly.

Bolo by vhodné dostať do žalúdka niečo skôr, ako vstanete z postele. Nachystajte si pár piškót na nočný stolík.
Skúste jesť naozaj po minimálnom množstvách, nedráždivé potraviny. Čo možno najviac odpočívajte.

Ak by sa stav nezlepšoval, navštívte lekára ... určitá skupina žien potrebuje infúznu terapiu.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com