Prvý pôrod som mala spontánny, druhy sekciou. Ako budem rodiť tretie dieťatko?

Zodpovedané
16. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pôrodu. Prvý pôrod som mala spontánny, druhy sekciou pre nepostupujúci pôrod.

Budem musieť mať tretí pôrod tiež sekciou?

Od čoho to závisí?

Ďakujem

Dobrý deň,

jeden vaginálny pôrod ste už zvládla. Máte veľkú šancu porodiť prirodzene aj teraz.
Prirodzený pôrod má veľa výhod ako pre Vás, tak hlavne pre dieťa.

Pre vaginálny pôrod je dôležitý stav jazvy na maternici, či je dobre zahojená.

Od poslednej sekcie by mal byť aspoň 1 rok, ďalej je veľmi dôležitý Váš pozitívny prístup a v neposlednom rade aj optimistický naladený pôrodník.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com