Pripravuje sa moje telo na pôrod?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

som v 37+1tt a už tretí deň mám bolesti v podbrušku (ako silné menštruačné bolesti) a v oblasti krížov. Pri močení mám na papieri priesvitný hlien bez zápachu. Mám ho skoro po každom močení.

Bola som u doktora a povedal mi, že som ešte zavretá. Vraj pôrod sa už chystá, že sú to poslíčkovia.

Je možné, že by som mohla porodiť do ďalšej kontroly (11.11.21)?

Ďakujem za odpoveď

Dobry deň,

to ťažko povedať. Bolesti, ktoré máte (poslíčkovia) sú prípravné bolesti. Pôrodné cesty sa vďaka nim chystajú na pôrod, postupne sa skracujú a otvárajú.

Toto môže trvať rôzne dlhú dobu. Pár dní i týždňov. Najčastejšie sa objavujú cca 2 týždne pred pôrodom.

Pokiaľ by boli bolesti silné najmä v noci, môže Vám uľaviť teplo. Buď teplá sprcha /min. 30 minút/ alebo teplý termofor na podbruško.

Keby boli bolesti pravidelné (cca každých 5 až 7 min) a čoraz silnejšie, tak sa choďte ukázať do pôrodnice.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com