Prečo cítim neustály tlak na močový mechúr?

Zodpovedané
31. júl 2019

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva a pociťujem veľký a nepríjemný tlak na močový mechúr s občasnou bolesťou v podbrušku. A ešte cítim tlak v pošve.

Včera mi sestrička vyšetrila moč a bol v poriadku. Vždy po malej potrebe pociťujem nepríjemné pocity v podbrušku. Chápem, že je normálny tlak, pretože maternica sa zväčšuje.

Sú normálne aj občasné pocity pálenia a bolesti?

Nasadila som si urologické tablety vhodné pre tehotné. Pri prvom tehotenstve som vôbec takéto pocity nemala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pocit tlaku v pošve, častejšie močenie aj diskomfort v podbrušku sú bežné pocity, ktoré sprevádza tehotenstvo.

Avšak pocit pálenia a rezania bežný nie je. Skôr by svedčil o uroinfekcií. Bolo by vhodné moč vyšetriť laboratórne. Môžete aj u obvodného lekára.

Môžete užívať brusnice, piť dostatok nedráždivých tekutín. Urologické čaje v tehotenstve nie sú vhodné. Pravidelne vyprázdňovať močový mechúr.

Ak budú problémy pretrvávať, navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com