Pôrod mŕtveho bábätka v 33. týždni. Kedy môžem znovu otehotnieť?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

pred 2 týždňami som mala pôrod mŕtveho bábätka v 33. týždni.

Celé tehotenstvo som mala bezproblémové a zo sekundy na sekundy bábätku prestalo biť srdiečko. Pitva ukázala, že išlo o infarkt placenty.
Fyzicky som na tom dobre.

Kedy je možné opäť otehotnieť?

Môžeme skúšať hneď po 6 týždňoch?

Mám sa báť ďalšieho tehotenstva?

Treba urobiť viac vyšetrení ešte pred druhým tehotenstvom?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi mne mrzí vaša strata.
Otehotnieť môžete po šestonedelí akonáhle sa obnoví menštruačný cyklus a ovulácie. Z môjho pohľadu by som Vám odporučila počkať pár mesiacov než sa dá telo, ale aj duša aspoň čiastočne do poriadku.

Rozhodnutie je ale len na Vás.
Čo sa týka ďalších vyšetrení, poraďte sa so svojím lekárom o príčinách infarktu a ďalšom postupe.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com