Podľa sona vychádza, že bábo bude mať 4 kg. Bude pre mňa vhodnejšia sekcia?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

mám 2,5 týždňa do termínu pôrodu. Pri prvom pôrode pred štyrmi rokmi dcérka nepostupovala postupne do pôrodných ciest. Doktorka vtedy povedala, že bol problém s elasticitou. Z testov som žiadne baktérie vtedy nemala. Dcérka zle postupovala a ja som bola dotrhaná z hora dolu a aj spredu dozadu. Dieťatko vážilo 3 990 g.

Teraz mi podľa sona a z meraní vychádza bábo okolo 4 000 g. Už teraz ma chytá panika, aby som to dala.

Nie je pre mňa vhodnejšia sekcia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste už ako prvorodička porodila štvorkilové dieťa, máte veľkú šancu, že porodíte aj druhýkrát.

Samozrejme nepoznám rozsah vášho poranenia, treba túto otázku riešiť s gynekológom. Druhý pôrod býva spravidla jednoduchší.

Ak je to možné, tak vaginálny pôrod je vždy lepšie varianta, ako pre Vás, tak pre dieťa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com