Nástrih mi spôsobuje únik stolice. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

som desiaty deň po pôrode, ktorý prebiehal nečakane veľmi rýchlo, a preto bol nutný nástrih vačsieho rozsahu. To mi spôsobuje únik stolice a neschopnosť to nejako ovplyvniť.

Mám vyhľadať odbornú pomoc?

Ak áno, tak na koho sa mám obrátiť?

Mám dať čas telu a cvičiť cviky na posilnenie panvového dna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je to bežné. Oslabené svaly panvového dna môžu spôsobovať horšie ovládanie zveračov, ale nemalo by to byť v zmysle inkontinencie stolice.

Pokiaľ váš problém pretrváva, tak navštívte gynekológa. Je potrebná kontrola, či nedošlo k porušenie svaloviny.

Pokiaľ problém nebude z lekárskeho hľadiska, tak je treba začať posilovať panvové dno. Ideálne pod dohľadom fyzioterapeuta.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com