Môžem užívať Progesterone LadeePharma, keď mám placentu praevia marginalis?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

nedávno som bola na pohotovosti a tam mi zistili placentu praevia marginalis (19.tt) a doktor na pohotovosti mi povedal, že mám brať gestagény.

Potom som bola u mojej doktorky a tá to ako keby odignorovala a nič mi nepredpísala. Preto som si povedala, že to začnem asi sama od seba brať.

Pri prvom tehotenstve, keďže som sa začala otvárať mi v nemocnici predpísali Progesterone LadeePharma 200 mg a užívala som to perorálne raz denne.

Môžem tento liek užívať aj teraz a tiež perorálne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

gestagény sú prevenciou predčasného pôrodu. Mali by však byť užívané vaginálne. Perorálne podávanie lieku má o veľa nižší efekt.

Neodporúčam Vám, aby ste začala užívať lieky bez porady s lekárom.

Dohodnite so svojou lekárkou a v prípade potreby Vám môže predpísať Utrogestan vaginálne.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com