Môžem rodiť po dvoch sekciách prirodzene?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

prvú sekciu mi robili akútne v termíne pre odlučovanie placenty. Druhú plánovali na 38+6tt, no robili o deň skôr, lebo som prišla intuitívne a nakoniec sa už trhala maternica. Deti mali obe nad 4 kg.

Teraz po 5 ročnej pauze idem rodiť. Zaujímalo by ma, keďže som sa nikdy neotvárala, či by bolo riešením namiesto plánovanej sekcie napr. vyvolávačka 2 - 3 týždne pred termínom. Tretia sekcia by mi už asi zavrela dvere pre ďalšie tehotenstvo, čo by mi bolo ľúto. Vždy som chcela veľa detí.

Je šanca rodiť po dvoch sekciách prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

za určitých podmienok je pôrod po 2 sekciách možné aspoň skúsiť.

No je dôležité nájsť lekára, ktorý tomu bude naklonený. Vyvolávať pôrod možné nie je. Ide to len za podmienok, že je všetko prirodzené, s minimom zásahu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com