Môžem prirodzene rodiť, keď mám 144 kg a vyšší tlak?

Zodpovedané
17. jún 2019

Dobrý deň,

mám 36 rokov a som v 20. týždni tehotenstva.

Môžem prirodzene rodiť, keď mám 144 kg a vyšší tlak?

Tlak sa mi pohybuje v hodnotách 135 - 148 vrchný a spodný od 75 - 90.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na riešenie spôsobu pôrodu máte ešte dosť času. Všetko sa bude odvíjať od aktuálnych hodnôt krvného tlaku a vášho stavu. Vysoký krvný tlak môže byť závažným problémom.

V každom prípade by ste mali byť braná ako riziková tehotná. Pôrod cisárskym rezom je s Vašou váhou vysoko riziková operácia.

Snažte sa zmeniť životný štýl. Jesť pravidelne v malých dávkach, dostatok zeleniny, kvalitných bielkovín. Výrazne obmedzte sacharidy.

Tiež sa snažte čo najviac zaradiť pohyb, ideálne sú dlhšie prechádzky, alebo cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta.

Každý kilogram, ktorý sa Vám podarí zhodiť zvyšuje Vaša šancu na bezpečný pôrod.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com