Môžem byť tehotná, keď je test negatívny?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

mávam nepravidelný cyklus v rozmedzí 32 - 37 dní. S mužom sa snažím o druhé bábätko. Ovuláciu som mala podľa ovulačných testov na 24. deň cyklu. Mám bolesti pŕs a krížov.

V podbrušku cítim tlak, bolesť a občas aj pichanie. Navštívila som aj doktora a ten povedal, že mám vysokú sliznicu. Taká býva iba na začiatku tehotenstva, ale že tehotenstvo tam ešte nevidí.

Menštruáciu som mala naposledy 30.10 a test mám stále negatívny.

Môžem byť napriek tomu tehotná?

Po koľkých dňoch si môžem spraviť test, aby som videla už nejaký výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

k ovulácii mohlo dôjsť neskôr.

Počkala by som týždeň po vynechaní menštruácie a potom si znovu urobte test. Ak ste tehotná, mal by už niečo ukázať.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com