Mohol sa lekár zmýliť v meraní BPD?

Zodpovedané
31. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ultrazvukových meraní. Som v 35. týždni a celkovo i vychádza dieťatko na 36. týždeň. Hodnota bpd je o 2 cm menšia ako bola hodnota v 32. týždni, ale hodnota HC bola väčšia.

Mohol sa lekár zmýliť v meraní BPD?

Dieťatko je už v pôrodnom kanáli a nalieha.

Ďakujem

Dobrý deň,

nenazvala by som to omylom lekára. Avšak ak už je bábätko vstuplé do pôrodných ciest zle sa hlavička meria presne. záleží aj od typu ultrazvukového prístroja.

Takže rozdiel tam pokojne môže byť. Obzvlášť v posledných týždňoch ide skutočne len o ultrazvukový odhad.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com