Mohol mi počas liečby spadnúť pesar?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

na minulej poradni mi bola robená cervikometria i vaginálne vyšetrenie krčku. Cervikometria bola dobrá (dĺžka 38 mm), ale lekárovi sa nepáčil stav
vonkajšieho krčku: Skrátený na cm, mäkký, lievikovitého tvaru a bábo nalieha.

Zaviedol mi pesar. Boli mi odporučené preventívne vaginálne probiotiká na zníženie rizika zápalu, ktorému som sa však nevyhla. Momentálne užívam Macromiror čapíky.

Za posledné 2 týždne som pri zavádzaní probiotík, či Marcomiroru pesar vôbec necítila a nemala problém si zaviesť lieky pomerne hlboko. Avšak posledné 2 dni, som mala so zavedením problémy, pretože som narazila hneď pri vchode na pesar.

Je to v poriadku, alebo mi mohol pesar spadnúť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

väčšinou, keď pesar spadne, tak to ženy vnímajú nepríjemne. Pocit tlaku príp. bolesť. Pokiaľ máte pocit, že niečo nie je v poriadku, tak odporúčam navštíviť gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com