Mali ženy, ktoré s Vami rodili zvonom zdravé deti?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som rodila. Pôrod mi vyvolávali, prepichli vodu, dali oxytocín a začali kontrakcie. Tie boli veru riadne silné. Tlačila som už 50 minút a malý nechcel ísť von. Tak mi sestričky tlačili na brucho a malý stále nič. Prosila som ich o cisársky, vraj už v tomto štádiu sa nedalo.

Nakoniec zavolali lekárku so zvonom, no ani 3 pokusy nepomohli.. Malý mal omotanú šnúru okolo krku a šnúra ho nechcela pustiť von. Nakoniec akútny cisársky.

Mali ženy, ktoré s Vami rodili zvonom zdravé deti?

Čo znamená kompresia krku?

Je to napísané v prepúšťacej správe.

Ďakujem

Dobrý deň,

kompresia krku znamená, že tam má otlak.

Väčšina pôrodov ukončených vexom (zvon) dopadne dobre práve preto, že bol vex správne a včas indikovaný. Cieľom je zabrániť hypoxii /priduseniu/ bábätka.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com