Mala som nepokračujúci prvý pôrod. Budem mať podobný problém aj pri druhom tehotenstve?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

som 2 roky po akútnej sekcii pre nepokračujúci pôrod. Plánujeme ďalšie tehotenstvo.

Býva obvyklé takéto nepokračovanie pôrodu aj pri ďalších?

Je to dôvod na ďalšiu sekciu, ak by som tomu bola naklonená?

O benefitoch prirodzeného pôrodu viem, po prvom mám však obrovský blok.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
záleží na príčine nepostupujícího pôrodu, avšak určite sa opakovať nemusí. Zažila som veľa žien, u ktorých bol druhý pôrod bez problémov.
S vaším strachom sa dá pracovať, ak by ste chcela skusit pôrod po sekcii, tak správne nastavenie mysli je dôležitou podmienkou k úspechu. Máte možnosť predpôrodných kurzov, rozhovoru s lekárom ... je treba získat dostatok informácií, pýtajte sa a na základe toho sa potom môžete rozhodnúť. držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com