Je tvrdnutie brucha v 33. týždni v poriadku?

Zodpovedané
13. okt 2020

Dobrý deň,

som v 33. týždni a bola som na pohotovosti s tvrdnutím brucha. Dali mi magnézium a poslali domov.

Je podľa vás takáto aktivita maternice na tento týždeň tehotenstva v poriadku?

Lekárka ma poslala domov s tým, že to je v poriadku a mám mať kľudový režim.

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy, majú veľmi dráždivú maternicu, ktorá reaguje na každý pohyb bábätka.
Záznam na kardiotografu ukazuje na nejakú činnosť maternice, však o dosť podstatnejšie než tento graf je nález na hrdle maternice.

Ak sa hrdlo neskracuje, neotvára, tak sa nič závažné nedeje.
Ak by bolesti silneli, alebo boli pravidelné, tak je potrebné znovu vyhľadať lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com