Je šanca donosiť bábätko, keď mám krčok v tvare lievika?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 17. týždni tehotenstva a dnes mi lekárka zistila, že mám krčok v tvare lievika z vnútornej strany zozadu.

Bránka vraj drží a inak je uzavretý vzadu a je normálnej dĺžky. Mám kľudový režim a užívam magnézium.

Je šanca donosiť bábätko s takýmto krčkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je potrebné riešiť s lekárom.

Záleží na tom aká je skutočná funkčná dĺžka hrdla, meraná ultrazvukom.
Ak je nad 25 mm je riziko predčasného pôrodu, prípadne potratu nízke.

V liečbe sa v posledných rokoch veľmi osvedčil Utrogestan vaginálne, ktorý riziko znižuje.

V každom prípade je potrebné akékoľvek problémy tohoto typu konzultovať s lekárom.

Prajem Vám veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com