Je pre mňa vhodnejšia sekcia?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcérku, ktorú som porodila akútnou sekciou. Mala som obrovské problémy vyrovnať sa so sekciou. Fyzická bolesť a hlavne psychická trauma.

Teraz som v 37. týždni tehotenstva a dve doktorky nezávislé na sebe hovoria o sekcii.

Mám 41 rokov a trombofilný stav. Mám strach a zažívam depresívne stavy. Bojím sa, či zvládnem tú bolesť, zotavovanie, domácnosť.

Je naozaj pre mňa vhodnejšia sekcia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

trombofília ako taká nie je indikácia k cisárskemu rezu.

Pôrod po cisárskom reze už je v mnohých pôrodniciach na Slovensku bežný, ale nie je pravidlom.
Je potrebné zhodnotiť váš zdravotný stav a situáciu v tomto tehotenstve.

Máte možnosť konzultovať aj inú pôrodnici, ktorá je viac naklonená k spontánnym pôrodom, alebo si vyhľadajte názor ešte jedného lekára. Ak aj ďalšie konzultácie bude za pôrod cisárskym rezom, aspoň budete mať kľud, že ste urobili všetko čo ste mohla.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com