Je normálna silná bolesť prsníkov pred menštruáciou?

Zodpovedané
28. jan 2020

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťatko. Mám 10 dní do menštruácie a dosť ma bolia prsia. Vždy ma bolievajú pred prichádzajúcou menštruáciou, ale len tak 2 - 3 dní pred a slabšie ako teraz.

Pred cca tromi dňami (13 dní do menštruácie) som mala slabý ružovkastý výtok. V roku 2018 som prekonala jeden potrat v 8. týždni.

Je normálne mať takú bolesť prsníkov pred menštruáciou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť prsníkov môže znamenať tehotenstvo, ale aj ovuláciu alebo len hormonálnu nerovnováhu.

Počas menštruačného cyklu je určitá bolesť normálna.

Pokiaľ Vám vynechá menštruácia, urobte si tehotenský test. Je to spoľahlivá metóda.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com