Čo znamená hypoxia plodu?

Zodpovedané
2. sep 2020

Dobrý deň,

som v 34. týždni a po dnešnej poradni som si v lekárskej správe našla diagnózu: Starostlivosť o matku pri hypoxii plodu. Doktorka mi nič bližšie nepovedala.

Čo to znamená?

Hrozí niečo bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypoxia plodu znamená, že dieťa nemá dostatok kyslíka a živín. Je to častá diagnóza pri pôrode.

V tehotenstve sa niekedy táto diagnóza používa pre poisťovňu, aby lekár obhájil napr. Častejšie vyšetrenie tehotnej.

Vo Vašom prípade lekárka nenavrhla, žiadny ďalší postup, tak si myslím, že sa nič závažné nedeje.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com