Čo znamená amniochoriálna disociácia?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

dnes som absolvovala ultrazvukové vyšetrenie. Som v 38. týždni a diagnostikovali mi amniochoriálnu disociáciu v rozsahu 5,1 cm. Keď som sa opýtala, čo to môže byť, tak mi povedali, že to teraz nemám riešiť.

Moja gynekologička a ani doktor v 20. týždni na morfologickom ultrazvuku si nič nevšimli a to ich prekvapilo. To ma vydesilo ešte viac.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento výraz sa používa len veľmi málo, pravdepodobne ide o nejaký hematóm. Pokiaľ nie je umiestnený u placenty, tak vo vašom týždni sa nijako nerieši.

Na podrobnosti je potrebné pýtať sa vášho lekára, ktorý má presné informácie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com