Budú mi aj pri ďalšom tehotenstve klesať trombocyty?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som tretíkrát tehotná a mám 0 rh negatív. Počas druhého tehotenstva mi v 3. trimestri začali klesať trombocyty - gestačná trombocytopénia.

Pred pôrodom hodnota 80.

Myslíte, že sa to bude opakovať?

Pri akej hodnote sa môže podať spinálna anestézia?

Pred 3 rokmi mi náhodne našli na mozgu arachnoidalnu cystu 21 mm.

Môžem s takouto cystou rodiť prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka cysty, k tej sa musí vyjadriť Váš neurológ spoločne s pôrodníkom.

Trombocytopénia sa nemusí opakovať, aj keď je u Vás väčšia šanca. O podaní spinálnej anestézie aj epidurálu rozhoduje anesteziológ a väčšinou im na podanie,, postačí "hodnota trombocytov okolo 100.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com