Bol postup lekára správny?

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý deň,

včera som v 9. týždni potratila. Od 5. týždňa som špinila, ale posledný týždeň som mala špinenie spolu s krvou. Bola som na pohotovosti. Vyšetrili ma a povedali, že je to normálne a že bábätko je v poriadku. O tri dni neskôr som začala krvácať a potratila som. Absolvovala som kyretáž.

Bol postup lekára správny?

Ďakujem
Potrebujem vediet odpovede az sa dokazem zmierit so stratou babetka

Dobrý deň,

je mi veľmi ľúto vašej straty, avšak si nemyslím, že by lekár nepostupoval správne.
V prvom trimestri skutočne stretne nejaká forma špinenie alebo krvácanie veľa žien, ale možnosti riešenia týchto problémov sú zo strany lekára minimálne.

Situáciu nejde príliš ovplyvniť. Ani z vašej strany. Môže ísť aj o zlé genetické založenie plodu, vývojové chyby a podobne.

Väčšinou sa dá len čakať.

Potrat v prvom trimestri zažila naozaj veľká časť žien, a rovnako veľká časť žien potom úspešne otehotnela a porodila dieťa.

Uvidíte, že nabudúce aj u Vás bude všetko v poriadku.

Držím Vám palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com