Bábätko má omotanú pupočnú šnúru okolo krku. Hrozí pri pôrode riziko priškrtenia?

Zodpovedané
13. mar 2021

Dobrý deň,

som v 35. týždni plus 1 deň a náš chlapček je v polohe KP. Dnes mi doktorka povedala, že podla toho, čo videla, tak synček má omotanú šnúru okolo krku, a preto sa nechce otočiť. Poslala ma vybaviť si termín sekcie.

Hrozí riziko priškrtenia počas vyberania bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

pupočník okolo krku má až 25 % deti. Je to celkom časté. Vo väčšine prípadov sa na to zistí až po bezproblémovom pôrode.

Pri vyberaní bábätka lekár pupočník odmotá.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com