Aký bude pôrod s herniou disku L5/S1?

Zodpovedané
20. júl 2020

Dobrý deň,

už asi 4 roky mám herniu disku L5/S1 a asi 2,5 roka mám stav stabilizovaný. Teraz som v 30. týždni a trošku sa mi (vplyvom váhy bruška) začala ozývať miernou bolesťou, nie je to nič nezvyčajné. Chcela by som sa však informovať ohľadom pôrodu. Čítala som, že by sa s touto diagnózou nemalo rodiť v ľahu na chrbte.

Čo si o tom myslíte?

Verím, že to nie je indikácia na cisársky rez, nakoľko by som chcela rodiť prirodzene.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je stav stabilný, tak to nie je dôvod k sekcii. Poloha na chrbte taktiež nie je ideálna u žiadneho pôrodu. Behom pôrodu môžte vyskúšať viac polôh a nájdete takú, ktorá Vám bude vyhovovať. Treba nájsť pôrodnicu, kde Vám to umožnia.

Podľa môjho názoru by mohla byt ideálna poloha na boku.

Problém môže byť s epidurálom. To treba konzultovať jednak s anesteziológom a aj s pôrodníkom. Sú ale aj iné metódy analgézie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com