Ako sa pripraviť na pôrod, keď mám vonkajšie hemoroidy?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala ohľadom výskytu vonkajších hemeroidov v tehotenstve a ich vplyv na pôrod. Bola som s tým aj u proktológa a podľa neho je to 2. stupeň.

Sem tam sa mi zväčšia, po natretí mastičkou - dubová kôra sa aj stiahnu.

Na čo by som sa mala pripraviť počas pôrodu?ň

Čo najhoršie sa môže stať a ako sa čo najlepšie pripraviť?

Čo môžem očakávať po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

dubová kôra je veľmi účinný, sú aj rôzne masti, ktoré Vám môžu pomôcť, informujte sa u gynekológa.

Pri pôrode môže vybehnúť hemeroid, ale väčšinou sa tento stav veľmi rýchlo upraví. Je vhodné prispôsobiť aj stravu, tak aby stolica nebola tuhá - dostatok vlákniny, zeleniny, jogurty, kompóty, ľanové semienko, probiotiká.

Snažte sa vyhnúť dlhému sedeniu a asi by bolo vhodné aj posilniť cievnu stenu. Sú lieky, ktoré Vám môže lekár predpísať.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com