Ako sa prestať stresovať pár dní pred pôrodom?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

žijem v zahraničí a tu sú kontroly len do 35. týždňa tehotenstva. Potom až v deň pôrodu. Všade čítam ako majú ženy problémy s bábätkami a ja som nervózna, lebo neviem na čom som.

Som v 39. týždni a bábu sa nejak nechce na svet. A to čakám už štvrté dieťa. Prvé tri deti som rodila na Slovensku.

Ako prestať stresovať a ubezpečiť sa, že všetko je ok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pôrod môže nastať každým dňom, nestresujte sa.

Ak sa cítite v rámci možností dobre, bábätko sa pravidelne hýbe, tak je s najväčšou pravdepodobnosťou všetko v poriadku.

Je potreba byť v pokoji, vyskúšajte fyzickú aktivitu, dlhé prechádzky, nechránený pohlavný styk, korenené jedlo. Môžete si dať aj pohárik červeného vína, ktoré niekedy môže nástupu pôrodnej činnosti napomôcť.

Ak by ste prenášala viac ako týždeň, bolo by vhodné vyhľadať lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com